KakanjLive | Ponedjeljak, 20.05.2019. godine

Vitez neporažen u Kaknju

14.05.2019. - Susret starih rivala završen je bez pobjednika, čime svakako više mogu biti zadovoljni gosti , čiji je cilj i bio jedan bod

Igrači Rudara nisu uspjeli ostvariti pobjedu, premda su bili izraziti favoriti i većim tokom utakmice imali terensku premoć. Tokom prvog dijela igre, Zeleno-crni su permanetno napadali i ozbiljno prijetili golmanu Kragiću. U povoljnim prilikama bili su Šubo(15. i 35.), Cana (20.) i mladi Sedad Subašić(23.),ali promjene rezultata nije bilo do 42.minute kada je poslije dobro izvedenog slobodnog udarca od strane Subašića štoper Admir Fočo bio najprijebniji i glavom loptu poslao u donji ugao Kragićevog gola zta vodstvo od 1:0. Gosti su se uglavnom ograničili na odbranu i nisu uputili ni jedan udarac u okvir Rudarevog gola.

U nastavku potpuno druga slika na terenu. Trener gostiju pojačava napad sa iskusnim Čakarom,koji je prvo poluvrijeme igrao na mjestu štopera i to se pokazalo kao pun pogodak. U 57.minuti Armin Sarvan je slobodnog udarca ozbiljno zaprijetio golmanu Jamakoviću,koji je krajnjim naporom zaustavio snažan šut bivšeg igrača Rudara,koji je u ulozi kapitena na ovoj utakmici predvodio Vitežane.

Bila je to najava gostiju da se ne predaju i da sve češće prijete ne baš sigurnoj odbrani Rudara. Upravo iz jedne kardinalne greške zadnje linije Rudara gosti u 74.minuti stižu do izjednačenja.Golman Jamaković odbranio je dva šuta gostiju,ali kod trećeg je bio nemoćan jer je Hrustan Kadrić iz neposredne blizine odbijenu loptu ubacio u lijevi donji ugao. Tek tad su igrači Rudara zaigrali ofanzivnije, ali bez izrađenih akcija i ozbiljnijih prilika, izuzev one Bajre Spahića iz 88.minute kada je pogodio spoljni dio Kragićeve mreže.

Izuzetno loš teren, izostanak jednog od kretarora igre,ozlijeđenog kapitena Belmina Kobilice,te loše realizacije napadača, koštali su Rudara gubitka dva boda i sami su sebi otežali situaciju jer u preostale četiri utakmice moraju osvojiti najmanje četiri boda da budu sigurnu u opstanak u prvoligaškom društvu.

Rudar – Vitez 1:1

Stadion Rudara. Gledatelja 150. Glavni sudija: Stipe Kovačević iz Tomislavgrada. Pomoćni suci su: Marko Grebenar (Livno) i Nermin Mušić (Mostar). Četvrti sudija Edin Mujkić (Doboj Istok). Posmatrač suđenja : Amir Merdić iz Ključa. Delegat utakmice Eldin Hodžić iz Tuzle.
Strijelci: 1:0 Admir Fočo (42.), 1:1 Hrustan Kadrić (74.)
Žuti kartoni: Cana i Fočo(Rudar), Čakar, Džaferović i Kadrić (Bratstvo).

FK RUDAR: Alija Jamaković , Belmin Čehajić(od 80.Bajro Spahić), Admir Fočo, Omer Musić, Adis Goralija, Denis Cana, Sedad Subašić, Adnan Hrelja, Mirza Kovač, Fahrudin Kovač, Mirza Šubo. Trener: Mirnes Buza.
NK „VITEZ“: Antonio Kragić, Ermin Imamović, Armin Sarvan, Almir Čatić, Kemal Salihagić, Hrustan Kadrić (od 80.Ibrahim Tirić), Armin Topalović, Nijaz Fazlić(od 62.Mirko Vujica), Haris Džaferović, Eldar Sivac(od 46.Faruk Gačan), Samir Čakar. Trener: Veseljko Petrović.